loading...
0 4

İSTİKLAL MARŞIMIZ’IN KABULÜNÜN 101.YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN…

 

Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921’ de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişin 101.yıldönümünü kutlamanın gurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Her ülkenin ruhunu yansıtan kendilerine özgün marşları vardır. Ülkenin tarihi boyuncu elde ettiği başarıları, kazandığı zaferleri simgeler. Milli marşlar, o ülkede var olabilmek için verilen mücadeleyi, bağımsızlık ve hürriyet için yapılan fedakarlıkları, mücadele esnasında milletin içinde bulunduğu ruh halini ve birlik olma duygusunu günümüze yansıtan eserlerdir.

İstiklal Marşımız, yüreği vatan ve istiklal sevgisi ile dolu bir şairin, Türk Milleti’ni işgal güçlerine karşı eşsiz mücadelesini kelimelerle dizelere döktüğü şanlı destanıdır. Her kıtasında ecdadımızın cesareti ve kahramanlığıyla bundan bir asır önce milletimizin duygularına, düşüncelerine ve yaşadıklarına en iyi şekilde tecrübe olmuştur.

Bu duygularla; İstiklal Marşımızın kabulünün 101.yıl dönümünü saygıyla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif ERSOY olmak üzere bu vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyoruz.