loading...
0 5

 

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE…

 

Sonu olmayan bir başlangıcın destanlaştığı Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını kutlamanın mutluluğu ve coşkusu içerisindeyiz.

Çanakkale, Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın timsalidir. Vatanın, milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmeyi göze alan yüz binlerce kahraman, göz kamaştıran mücadeleleriyle “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşetmişlerdir. Kardeşliğin, dayanışmanın, birliğin ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı savaş meydanında, inancımız, fedakarlığımız ve bin yıllık medeniyet değerlerimiz milletimizi zafere taşımıştır.

Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ‘’Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum’’ diyerek komutasındaki kahraman yiğitlerle düşman askerini geri püskürtmüş ve bozguna uğratmıştır. Çanakkale’ de dünyada emsali görülmemiş bir zafer kazanılmıştır. Çanakkale’nin geçilemeyeceğini sadece kitaplara değil dünyaya kazınmıştır. Yeni bir ruhun diriliş destanın adıdır Çanakkale.

Çanakkale  Zaferimizin 107.yılını  kutluyor, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun…